Bethlehem Yıldızı’nın Görülmesi Hz. Mehdi (as)’ın Geldiğinin Müjdesidir

2015 yılının Haziran ayında Peygamberimiz (sav)’in 1400 yıl önce haber verdiği bir olay gerçekleşti. Jupiter ve Venüs tek bir parlak yıldız olarak birleşti, Bethlehem yıldızı görüldü. Bu olay, Hz. Mehdi (as)’ın zuhur alametidir.

Hadiste şöyle bildirilmektedir:

Mehdi Doğu’dan bir yıldız (Bethlehem yıldızı) doğar ve Ay’ın ışık verdiği gibi ışık verir. Daha sonra iki ucu neredeyse birleşinceye kadar sarkar. Gökte bir renk oluşur ve ışık her iki ufkuna da yayılır. (Kitab-ül Fiten)

“Doğu’dan bir yıldız (Bethlehem yıldızı) doğar ve AY’IN IŞIK VERDİĞİ GİBİ IŞIK VERİR.”

Bethlehem Venus Jupiter 140818

1. Bethlehem
2. Jupiter
3. Vernüs

Bethlehem – 2 000 yıl sonra – Gökyüzünde muhteşem gösteri

 

Ay’ın kendi ışığı yoktur, Güneş’in ışığını yansıtır. Gezegenler de tıpkı Ay gibidir. Işıkları yoktur, ışığı yansıtırlar. Demek ki hadiste bahsedilen bir yıldız değil, gezegendir.

“Daha sonra İKİ UCU NEREDEYSE BİRLEŞİNCEYE KADAR sarkar. “

Hadiste bu iki gök cisminin NEREDEYSE birleştiği bildirilmiş ve iki uç yani iki ufuktan bahsedilmiş. Bethlehem yıldızı tek bir gök cismi gibi telaffuz edilir, fakat Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin Dünya’dan görülebilecek şekilde birbirlerine yakınlaşması ile oluşur. Bu iki gezegen, dünyadan, giderek birbirine yakınlaşan iki yıldız gibi görünür.

“Gökte bir renk oluşur ve ışık HER İKİ UFKUNA DA yayılır.”

Yıldızlar kendi ışığını ürettiği için ufuk çizgileri yoktur, gezegenlerin ufuk çizgileri olur.

Hadiste bildirilen tüm bu özellikler Bethlehem yıldızını anlatmaktadır.

Bethlehem Venus Jupiter Regulus Leo

1. Regulus
2. Leo

3. Jupiter
4. Vernüs
5. Bethlehem

Bethlehem yıldızı tek bir gök cismi gibi telaffuz edilir, fakat Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin Dünya’dan görülebilecek şekilde birbirlerine yakınlaşması ile oluşur.

 

Bethlehem yıldızı, Hz. İsa (as)’ın doğumunda da görülmüş, İsa Mesih’in doğumunun müjdesi olarak İncil’de yer almıştır.

“İsa’nın Kral Hirodes devrinde, Yahudiye’nin Bethlehem Kentinde doğmasından sonra bazı yıldızbilimciler DOĞUDAN YERUŞALİM (KUDÜS)’E GELİP ŞÖYLE DEDİLER: YAHUDİLERİN KRALI OLARAK DOĞAN ÇOCUK NEREDE? DOĞUDA ONUN YILDIZINI (BETHLEHEM YILDIZINI) GÖRDÜK…” (Matta, 1)

Bethlehem Jesus Hzisa
Bethlehem Roma Donemi Sikke Para
İsa Mesih’in doğumunun müjdesi olan Bethlehem yıldızı, Roma dönemine ait tunç sikkelerde, duvar resimlerinde ve tarihi tablolarda da sıkça görülmektedir.
Bethlehem Jesus Hz isa Duvar Resimleri
İsa Mesih’in doğumunun müjdesi olan Bethlehem yıldızı, Roma dönemine ait tunç sikkelerde, duvar resimlerinde ve tarihi tablolarda da sıkça görülmektedir.

 

Yıldızbilimciler, kralı dinledikten sonra yola çıktılar. DOĞUDA GÖRMÜŞ OLDUKLARI YILDIZ (BETHLEHEM YILDIZI) onlara yol gösteriyordu, ÇOCUĞUN BULUNDUĞU YERİN ÜZERİNE VARINCA durdu. (Matta, 9)

İsa Mesih’in doğumunun müjdesi olan Bethlehem yıldızı, Roma dönemine ait tunç sikkelerde, duvar resimlerinde ve tarihi tablolarda da sıkça görülmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hz. Mehdi (as)’ın Çıkış Alametlerinin Arka Arkaya Meydana Gelmesi

Hz. Mehdi (as)’ın çıkış alametlerinin bildirildiği hadislerde, bu alametlerin arka arkaya, “bir tesbih taneleri” gibi ...