Mısır’da Yaşanan Olaylar Hz Mehdi (as)’ın Çıkış Alametidir

Mısır’da Tahrir Meydanında başlayan olaylar Peygamberimiz (sav)’in bundan 1400 yıl önce haber verdiği gelişmelerdir.

Tüm yaşananların ve Mısır eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in fiziksel özelliklerinin, Peygamber Efendimiz (sav)’in hadislerinde detaylarıyla tarif edilmiş olması son derece hayret vericidir.

“… Hz. Mehdi (as) Zamanında Mısır’da Zuhur Eden Alaca Karga”

Nuaym b. Hammad Fiten’de, ve Ebu Cafer, Muhammed b. Ali (ra)’dan tahric ettiler. Buyurdu ki: Abbasi, Horasan’a ulaştığı zaman Şark’ta boynuz şeklinde bir yıldız çıkar… O YILDIZIN DOĞMASI GÜNEŞ ve AY TUTULMASINDAN SONRA OLACAKTIR. SONRA FİTNELER, “ALACA KARGA” MISIR’DA ZUHUR EDİNCEYE KADAR DEVAM EDER.
(Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 32)
Misirda Zuhur Eden Alaca Karga Husnu Mubarek Haberleri

Resimlerde de çok açık bir biçimde görüldüğü gibi, saç yapısı, gözlerinin şekli, bakışları, yüzündeki ifade, burnundaki ve ağız yapısındaki detaylar ile Hüsnü Mübarek’in yüzü, belirgin bir biçimde kargaya benzemektedir. Ayrıca hadiste verilen diğer detaylar da bu tarifi desteklemektedir.

Peygamber Efendimiz (sav) bu şahsın, fitnelerin yaşandığı ve iki uçlu kuyruklu yıldızın çıktığı dönemde yaşayacağını bildirmektedir. Bahsedilen Lulin kuyruklu yıldızı 2009 yılı Şubat Ayı’nda Dünya’ya en yakın noktadan geçmiştir. Bu yönüyle hadisin, içerisinde bulunduğumuz bu döneme baktığı açıkça anlaşılmaktadır. Dolayısıyla Peygamberimiz (sav)’in “Mısır’da zuhur eden alaca karga” benzetmesi Hüsnü Mübarek’e tam olarak uymaktadır.

“… Çökük Burunlu”

Misirda Zuhur Eden Alaca Karga Husnu Mubarek Haberleri

Deylemi, Ebu Ali Merdani’den (ravi silsilesi ile) O da Ebu Zer’den, O da Resulullah (sav)’den rivayet ettiler. Buyurdu ki: MISIR’DA KUREYŞ’TEN BİR ADAM ÇIKAR, ÇÖKÜK BURUNLUDUR. MAĞLUP OLUR ve MÜLKÜNÜ ZAİL EDER …..
(Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, H.30)

Resimde de görüldüğü gibi, Hüsnü Mübarek’in burnunda, aynı hadiste tarif edildiği şekilde açıkça fark edilen bir çökme vardır.

“… İyileri Öldüren Zalim Bir Mısırlı”

Kab’dan gelen bir başka rivayette de, “Mahzum kabilesine mensup birisi başa geçecek, daha sonra Mevla gelecek sonra da KARŞI GELENİ YOK EDEN, UZUN BOYLU, ÇOK KUVVETLİ, GENİŞ OMUZLU BİR ARABİ başa geçecek…
(El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyyil Muntazar, s. 30)

Bu hadiste bildirilen detayların her biri de, yine aynı şekilde tam olarak Hüsnü Mübarek’e uymaktadır.

Örneğin Hüsnü Mübarek tıpkı hadiste belirtildiği gibi “uzun boyludur”.

Hadiste belirtilen bir başka özellik ise, bu kişinin “kendisine karşı geleni yok etmesi”dir. Nitekim Mübarek, Devlet Başkanı olduğu seneler boyunca, halka ve özellikle de Müslümanlara yaptığı zulümlerden ve diktatör yönetiminden dolayı “Son Firavun” olarak anılmaktadır.

Peygamberimiz (sav) ayrıca bu kişinin “bedenen kuvvetli ve geniş omuzlu olduğu”ndan da bahsetmiştir. Gerek askeri geçmişi gerekse KENDİSİNE AİT 25 BİN KİŞİLİK BİR ORDUSU olması sebebiyle zahiren kuvvetli olan Mübarek’in, bedenen de kuvvetli ve geniş omuzlu olduğu açıkça görülmektedir.

“Kılıçla Çatışmaya Dönüşen Fitneler”

Bir fitne görülür, bunu diğer fitneler takip eder, ve BİRİNCİLER SONUNCULARIN KILIÇLA ÇATIŞMAYA DÖNÜŞÜNÜ KAMÇILAR ve bundan sonra bütün haramların helal sayılacağı bir fitne gelir. Sonra da hilafet (Müslümanların manevi liderliği), yeryüzünün en hayırlısı olan Mehdi’ye evinde otururken gelecektir.
(Kitab-ül Burhan fi Alametil Mehdiyyil Muntazar, 4.1)

Mısır’da yaşanan olaylarda da Mübarek taraftarları protestoculara saldırmaya başlamış, bu saldırılarda BIÇAK ve SATIR kullanmışlardır. Tıpkı Peygamber Efendimiz (sav)’in hadisinde bildirdiği gibi.

Misirda Kilicla Deveyle Catisma Haberleri

1. Bugün, 13.10.2012

3. T24

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hz. Mehdi (as)’ın Çıkış Alametlerinin Arka Arkaya Meydana Gelmesi

Hz. Mehdi (as)’ın çıkış alametlerinin bildirildiği hadislerde, bu alametlerin arka arkaya, “bir tesbih taneleri” gibi ...