Sahte Peygamberlerin Çoğalması

Sahte peygamberlerin ortaya çıkışı, hadislerde haber verilen Hz. Mehdi (as)’ın çıkış alametlerinden biridir. Son dönemlerde kendisinin Hz. İsa (as) olduğunu iddia eden çok fazla sayıda kişi ortaya çıkmıştır.

Her biri Allah’ın Resulü olduğunu iddia eden otuza yakın yalancı gönderilmedikçe kıyamet kopmayacaktır.  (Tirmizi, Fiten 43; Ebu Davud, Melahim 16)

Her birisi kendisinin Tek Mabud olan Allah’tan resul olarak gönderildiğini iddia eden altmış yalancının çıkması.  (Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, Celaleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler – Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Kahraman Neşriyat, sf. 36)

Sahte Peygamberler Haberleri

1. Time, 03.05.1993

4. Jim Jones
5. Takvim, 06.04.2002

Son 30-40 yıl içinde bu konuda pek çok örnek görülmüştür.1993 yılında 80 taraftarını ölüme sürükleyen David Koresh (Time Dergisi), 70’lerin sonunda en fazla sayıda insanın toplu olarak intihar ettiği sapkın tarikat olarak tarihe geçen The People’s Temple tarikatını kuran Jim Jones bu örneklerden başlıcalarıdır.(Solda) 900 taraftarı ile birlikte kendini zehirleyen Jim Jones.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hz. Mehdi (as)’ın Çıkış Alametlerinin Arka Arkaya Meydana Gelmesi

Hz. Mehdi (as)’ın çıkış alametlerinin bildirildiği hadislerde, bu alametlerin arka arkaya, “bir tesbih taneleri” gibi ...