Hadislerde Belirtilen “Gökten Taş ve Benzerlerinin Yağması”, Günümüzde Dünyanın Pek Çok Yerini Hedef Alan Bombardımanlarla Gerçekleşmektedir

Aişe (ra) dan: “BU ÜMMETİN SONUNDA, HASF (YERE BATMA), mesh (suret değişmesi) ve KAZİF (TAŞ YAĞMASI) OLACAKTIR…”
(Muhammed B. Resul El Hüseyin El Berzenci, Kıyamet Alametleri, s. 111)

Ali b. Ebû Tâlip ve Ebû Hureyre (ra) dan nakl edildiğine göre Allah’ın Resûlü sellellâhü aleyhi ve sellem şöyle buyurmuşlardır:

“… ZELZELE, YERLE BİR OLMA FELAKETİNİ, suretlerin maymun veya domuza dönüşmesini, GÖKTEN TAŞ ve BENZERLERİNİN YAĞMASINI BEKLEYİN!”
(Tirmızi) (Muhammed B. Resul El Hüseyin El Berzenci, Kıyamet Alametleri, s. 114)

AHİR ZAMANDA YERE BATMA, TAŞ YAĞMA ZUHUR EDECEK ve insan kılığından çıkma olacaktır.
(Hz. Sehl İbni Saad, Ramuz El Ehadis, cilt 2, s. 302/8)

Peygamberimiz (sav) hadislerinde, ahir zamanda “gökten taş ve benzerlerinin yağacağını”, “zelzeleler olacağını”, “yerle bir olma felaketinin gerçekleşeceğini” ve “yere batma olaylarının olacağını” haber vermiştir. Asrımızda dünyanın pek çok yerinde bombardımanla gökten taş yağmaktadır. Yere düşen bombalar; -hadiste “taş ve benzerlerinin yağacağı” sözleriyle ifade edildiği gibi- yerdeki toprağı ve taşı kaldırıp insanların üzerine fırlatmakta ve bunun sonucunda da geniş kitleler halinde insanların öldüğü felaketler gerçekleşmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ahir Zamanda İnsanlar Arasındaki Sevgisizlik Hem Kıyamet Alameti Hem de Hz. Mehdi (as)’ın Çıkış Alametidir

Herkese umumi olarak değil de YALNIZ (TANIDIĞI, BİLDİĞİ) KİMSELERE SELAM VERİL(DİĞİ ZAMAN GEL)MEDİKÇE… kıyamet kopmayacaktır. (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ...