Hz. Mehdi (as) Ortaya Çıktığında, Bütün İnsanlar Onun Manevi Liderliği Altında Birlik Olacaktır

Malik bin Zamra der ki, Emirülmüminin Ali aleyhisselam bana şöyle buyurdu: “… Hayrın çoğu o zamandadır ey Malik! O ZAMANDA KÂİM’İMİZ MEHDİ KIYAM EDECEK … SONRA ALLAH HERKESİ ONUN ETRAFINDA TOPLAYACAK.”
(Şeyh Muhammed b. İbrahim-ı Numani, Gaybet-ı Numani s. 242)

İman edenlerin Efendisi (sav) der ki: “… ALLAH SİZİN İÇİN, SİZİ BİRLEŞTİRECEK ve SİZİ DAĞINIKKEN BİRARAYA GETİRECEK BİRİNİ MEHDİ’Yİ ÇIKARANA DEK… Beklerseniz, ödüllendirileceksiniz ve sizin haksızlığa uğratılmanızın intikamını alacak (Darwinizm’e, materyalizme ve ateizme ilmi zeminde gereken cevabı verecek) olanın ve haklarınızın kurtarıcısı olanın, Mehdi olduğunu kesinlikle anlayacaksınız…”
(Kitab-ül Gaybet, [Bihar-ul Envar, c. 51], Ansariyan Yayıncılık, Derleyen: Muhammed Bakır el-Meclisi, İran-Kum, 2003, s. 182)

Nechül Belağa’dan: İnananların Efendisi (sav) dedi ki: “… MEHDİ, ESİRİ ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞTURMAK, KÖLEYİ AZAD ETMEK ve YANLIŞ YÖNLENDİRİLMİŞ ULUSU DAĞITMAK ve DOĞRULUĞU İZLEYENLERİ BİRLEŞTİRMEK İÇİN erdem sahibinin örneklerini izleyecektir.”
(Kitab-ül Gaybet, [Bihar-ul Envar, c. 51], Ansariyan Yayıncılık, Derleyen: Muhammed Bakır el-Meclisi, İran-Kum, 2003, s. 186)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hz. Mehdi (as) Tüm Müslümanlar Arasındaki Fitne, Kargaşa ve Bölünmeyi Kaldıracak, Müslümanları Kardeşler Haline Getirecektir

Nuaym b. Hammad ve Ebu Naim, Mekhul vesilesiyle Hz. Ali’den tahric ettiler. Dedi ki: Dedim ...